Raport CSR 2021 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Społeczna odpowiedzialność statystyki publicznej. Raport CSR 2021. Statystyka bez barier, bo liczą się wszyscy


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z publikacją „Społeczna odpowiedzialność statystyki publicznej. Raport CSR 2021. Statystyka bez barier, bo liczą się wszyscy”. Jest to czwarta edycja Raportu, który prezentuje wydarzenia zrealizowane w ramach CSR przez pracowników służb statystyki publicznej. 

Publikacja przedstawia najważniejsze informacje na temat podejścia polskiej statystyki do idei zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności. W  Raporcie opisane zostały obszary działań, w których zrealizowano konkretne praktyki z zakresu CSR oraz kwestie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Uwzględniono także aktywności podejmowane w ramach podejścia CSR-D w statystyce publicznej. 

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu aktywności i inicjatywy podejmowane zarówno przez GUS, urzędy statystyczne jak i jednostki obsługi statystycznej w 2021 roku.  Zostały one odpowiednio uporządkowane względem obszarów: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Działania były podejmowane w oparciu o 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, a także zgodnie z wytycznymi normy ISO 26000.

Wyrażamy nadzieję, że opracowany Raport CSR 2021, będzie  źródłem informacji o wartościach, którymi się kierujemy i z jeszcze większym entuzjazmem chcemy się kierować w kolejnych latach oraz zachęci Państwa do podejmowania razem z nami nowych wyzwań w obszarze społecznej odpowiedzialności.

Życzymy udanej lektury!

Podmiot publikujący: Główny Urząd Statystyczny
Autor informacji: Edyta Grądzka (Departament Edukacji i Komunikacji GUS)
Publikujący informację: Agnieszka Maciejska (Departament Edukacji i Komunikacji GUS)
Publikacja informacji: 16.01.2023 15:13
Aktualizacja informacji: 01.03.2023 11:22
Sprawdź historię zmian
Do góry