Raport CSR 2022 r.

Pokaż QR Code A A A pobierz stronę jako plik pdf Drukuj

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z publikacją „Społeczna odpowiedzialność statystyki publicznej. Raport CSR 2022. Statystyka bez barier, bo liczą się wszyscy”. Jest to piąta edycja Raportu opracowana przez Wydział Komunikacji Wewnętrznej i CSR, która prezentuje wydarzenia zrealizowane w ramach CSR przez pracowników jssp.

Publikacja przedstawia najważniejsze informacje na temat podejścia polskiej statystyki do idei zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności. W Raporcie opisane zostały obszary działań, w których zrealizowano konkretne praktyki z zakresu CSR. Działania zostały odpowiednio uporządkowane względem obszarów: ład organizacyjny, prawa człowieka, praktyki z zakresu pracy, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej. Przedstawione w Raporcie aktywności były podejmowane w oparciu o 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju, a także zgodnie z wytycznymi normy ISO 26000.

Raport odnosi się też do kwestii dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami. Uwzględniono działania podejmowane w ramach podejścia CSR-D w statystyce publicznej.

Wyrażamy nadzieję, że opracowany Raport CSR 2022, będzie źródłem wiedzy i inspiracji w zakresie społecznej odpowiedzialności dla osób zainteresowanych tematyką zrównoważonego rozwoju i CSR. Stanie się też zachętą do podejmowania nowych wyzwań z tego obszaru przez wszystkich pracowników statystyki publicznej.

Życzymy udanej lektury!

Podmiot publikujący: Główny Urząd Statystyczny
Publikujący informację: Piotr Klimaszewski
Publikacja informacji: 22.12.2023 11:08
Aktualizacja informacji: 17.07.2024 09:27
Sprawdź historię zmian
Do góry