Menu
Od roku 2017 jednostki służb statystyki publicznej są związane z ideą CSR (corporate social responsibility).
W Głównym Urzędzie Statystycznym i pozostałych jednostkach służb statystyki publicznej są tworzone i realizowane projekty. Dostarczają one wiedzę na temat zmian zachodzących na rynku pracy. Dotyczą również zarządzania wiekiem i różnorodnością w miejscu pracy. Znajdziemy tam też tematy związane z pomocą w organizacji miejsca pracy dla osób o szczególnych potrzebach i osób z niepełnosprawnościami.
- Wrzesień 2017 r. – przedstawiciele Głównego Urzędu Statystycznego zostali członkami Zespołu do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw przy Ministerstwie Rozwoju w grupie do spraw edukacji i popularyzacji CSR (Zespół powołany Zarządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 21 września 2016 r.
- Maj 2018 r. – przedstawiciel Głównego Urzędu Statystycznego rozpoczął pracę w Zespole do spraw Zrównoważonego Rozwoju i Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw (Zespół powołany Zarządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 10 maja 2018 r.)
- Czerwiec 2018 r. – Krajowe Forum Interesariuszy Agendy 2030 w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Na tym wydarzeniu Główny Urząd Statystyczny przystąpił do Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG’s).
- Lipiec 2018 r. – przedstawiciel Głównego Urzędu Statystycznego koordynuje prace grupy roboczej do spraw społecznej odpowiedzialności administracji. W tym zespołów zadaniowych: ds. opracowania Krajowego Planu Działań na rzecz rozwoju CSR w Polsce, ds. przewodnika CSR dla administracji, oraz ds. platformy wymiany dobrych praktyk w administracji.
- Od 2019 roku w Programie Rządowym Dostępność Plus 2018-2025 Główny Urząd Statystyczny jest koordynatorem działania 41 tj. monitoring polityk publicznych. Budowa systemu monitorowania realizacji programu.
- Styczeń 2020 r. – Przedstawiciel Głównego Urzędu Statystycznego został powołany na członka Rady Dostępności. Działalność Rady jest związana z wejściem w życie Ustawy o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami z 19 lipca 2019 roku. Z ustawy wynika potrzeba zapewniania osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości korzystania z usług publicznych na równi z innymi obywatelami.
- Maj 2021 r. – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zorganizowało dla pracowników jednostek służb statystyki publicznej Webinar na temat programu Dostępność Plus
- Czerwiec 2022 r. – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zorganizowało dla pracowników jednostek służb statystyki publicznej Webinar na temat Dostępności Plus. Główne założenia. Działalność Koordynatora do spraw dostępności.
- Listopad 2022 r. – Główny Urząd Statystyczny podpisał Deklarację Prostego Języka. Podpisanie Deklaracji oznacza, że instytucje przystępujące do porozumienia zobowiązują się do propagowania idei prostego języka w swoim środowisku pracy oraz wśród swoich współpracowników.
- Listopad 2022 r. – Główny Urząd Statystyczny przystąpił do Partnerstwa na rzecz dostępności. To zobowiązanie współpracy na rzecz realizacji założeń Programu Dostępność Plus. Program został przyjęty uchwałą nr 102/2018 Rady Ministrów z 17 lipca 2018 r. Jego celem jest poprawa dostępności w przestrzeni publicznej oraz produktów i usług pod względem architektonicznym, cyfrowym, informacyjnym i komunikacyjnym.
Metryka
Podmiot publikujący:
Główny Urząd Statystyczny
Autor informacji:
Edyta Grądzka (Departament Edukacji i Komunikacji GUS)
Publikujący informację:
Dariusz Mazurek (Departament Edukacji i Komunikacji GUS)
Publikacja informacji:
23.08.2018 11:02
Aktualizacja informacji:
15.12.2022 12:36
Sprawdź historię zmian