Menu
Pracownicy statystyki publicznej angażując się w działania związane z problematyką osób z niepełnosprawnościami, biorą udział w tworzeniu i wydają publikacje o tej tematyce:
- Polska – wybrane dane statystyczne 2010 r. Publikację opracował i wydał Urząd Statystyczny w Łodzi. Opracowanie wydano we współpracy z wieloma podmiotami w ramach programu Kapitał Ludzki sfinansowanego z funduszy UE. Powstało one z myślą o uczniach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Publikacja przygotowano w dwóch wersjach: w języku BRAILLE’a – dla uczniów niewidzących oraz w tzw. czarnodruku – dla młodzieży niedowidzącej.
- Niepełnosprawni w województwie łódzkim (2014), Urząd Statystyczny w Łodzi.
- Niepełnosprawność w Narodowych Spisach Powszechnych 2002 i 2011 – porównanie zakresu informacyjnego (ang.), Dehnel G., Klimanek T. (2017). Folia Oeconomica, Acta Universitatis Lodziensis.
- Estymacja pośrednia niepełnosprawności - badanie symulacyjne (2017), Klimek T. TAKSONOMIA. Klasyfikacja i analiza danych – teoria i zastosowania.
- Osoby niepełnosprawne prawnie. Prace metodologiczne: Osoby niepełnosprawne w 2018 r., Osoby niepełnosprawne w 2019 r., Osoby niepełnosprawne w 2020 r., Osoby niepełnosprawne w 2021 r., Osoby niepełnosprawne w 2022 r., Urząd Statystyczny w Krakowie.
- Podstawy i źródła danych statystyki osób niepełnosprawnych, Wiadomości Statystyczne 2 (681) 2018, 21—43, Andczak R., Grabowska I., Polańska Z. (2018).
- Application of the Logit Model to the Analysis of Economic Activity Factors of the Disabled, „Oeconomia Copernicana”, Volume 5, Issue 3, pp. 75-92, Śliwicki D., Ręklewski M. (2014).
- Ulotka - Prawa i przywileje osób z niepełnosprawnością, opracowana przez pracowników Głównego Urzędu Statystycznego.
- Ulotka - Prawa i przywileje osób z niepełnosprawnościami w GUS w tekście łatwym do zrozumienia, opracowana przez pracowników Głównego Urzędu Statystycznego.
-
Stan i struktura demograficzno-społeczna i ekonomiczna ludności Polski w świetle wyników NSP 2021 - Prezentowana publikacja jest opracowaniem tematycznym dotyczącym stanu i struktury demograficznej ludności, wzbogaconym o charakterystykę społeczną w zakresie kraju urodzenia oraz posiadanego obywatelstwa, przynależności narodowo-etnicznej i wyznaniowej, poziomu wykształcenia, a także niepełnosprawności.
Metryka
Podmiot publikujący:
Główny Urząd Statystyczny
Autor informacji:
Edyta Grądzka (Departament Edukacji i Komunikacji GUS)
Publikujący informację:
Magdalena Zarodkiewicz (Departament Edukacji i Komunikacji GUS)
Wytworzenie informacji:
20.04.2017
Publikacja informacji:
20.04.2017 14:44
Aktualizacja informacji:
08.01.2024 15:59
Sprawdź historię zmian