statystyk w Ośrodku Statystyki Transportu i Łączności

28.01.2016

Dyrektor poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:

statystyk
w Ośrodku Statystyki Transportu i Łączności

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, wynosi co najmniej 6%.

Wymiar etatu: 1
Liczba stanowisk pracy: 1

Adres urzędu: Urząd Statystyczny w Szczecinie, ul. Matejki 22, 70-530 Szczecin

Miejsce wykonywania pracy: Szczecin

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • uczestniczenie w organizowaniu i realizowaniu badań statystycznych z zakresu transportu i łączności,
  • pomoc w prowadzeniu prac metodologicznych z zakresu transportu i łączności,
  • uczestniczenie w analizie wyników prowadzonych badań oraz ocenianie ich jakości,
  • uczestniczenie w przedstawianiu wyników i analiz statystycznych,
  • uczestniczenie we współpracy z instytucjami krajowymi i międzynarodowymi.

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: praca administracyjno-biurowa, możliwe wyjazdy służbowe, praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, kontakt telefoniczny z zewnętrznymi podmiotami sprawozdawczymi, praca w terenie.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy znajduje się w siedzibie Urzędu na 8. piętrze. Praca wymagająca użytkowania sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka, telefon). Oświetlenie w pomieszczeniu sztuczne i naturalne. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Brak progów utrudniających wjazd wózkiem, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy zaopatrzone są w informację głosową oraz tablice przyzywowe z oznakowaniem dla osób niewidomych. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na poziomie parteru.

Inne:

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy:

n i e z b ę d n e

  • wykształcenie: średnie
  • pozostałe wymagania niezbędne:

    • znajomość organizacji i funkcjonowania służb statystyki publicznej, służby cywilnej,
    • znajomość regulacji prawnych w statystyce publicznej oraz w służbie cywilnej,
    • ogólna wiedza z zakresu statystyki,
    • znajomość zagadnień ekonomicznych w szczególności dot. transportu,
    • wiedza nt. aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej kraju,
    • zaawansowana znajomość programu Excel,
    • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
    • komunikatywność,
    • dokładność.

wymagania dodatkowe:

  • wykształcenie wyższe.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • życiorys i list motywacyjny,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego.

Inne dokumenty i oświadczenia:

  • kopie dokumentów ( zaświadczeń, certyfikatów) potwierdzających spełnienie wymagań niezbędnych i dodatkowych.

Termin składania dokumentów: 08-02-2016

Miejsce składania dokumentów:

Urząd Statystyczny
Wydział Kadr i Szkolenia
ul. Matejki 22
70-530 Szczecin
pok. nr 718

z dopiskiem - Oferta nr 1/2016

Inne informacje:

Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (liczy się data stempla pocztowego). List motywacyjny i wymagane oświadczenia muszą być opatrzone datą i własnoręcznym czytelnym podpisem kandydata. Oświadczenia prosimy składać zgodnie ze wzorem zamieszczonym na stronie http://bip.stat.gov.pl/ogloszenia/wolne-stanowiska-pracy/urzad-statystyczny-w-szczecinie/. Do składania dokumentów zachęcamy również osoby niepełnosprawne, które spełniają wymagania określone w niniejszym ogłoszeniu.
Kandydaci spełniający wymagania formalne o kolejnych etapach naboru zostaną powiadomieni telefonicznie lub e-mailem.
Oferty kandydatów niezatrudnionych zostaną komisyjnie zniszczone po zakończeniu procedury naboru.
Nasz Urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 91 459-77-03.

Autor informacji: Barbara Gęsikiewicz (Urząd Statystyczny w Szczecinie)
Publikujący informację: Alicja Koszela (Departament Informacji GUS)
Wytworzenie informacji: 28.01.2016