administrator systemu do spraw obsługi informatycznej w Wydziale Informatyki

08.08.2015

Dyrektor poszukuje kandydatek/kandydatów na stanowisko:

administrator systemu
do spraw obsługi informatycznej
w Wydziale Informatyki

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Wymiar etatu: 1
Liczba stanowisk pracy: 1
Adres urzędu: 40-158 Katowice, ul. Owocowa 3
Miejsce wykonywania pracy: Katowice

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • Utrzymywanie i monitorowanie infrastruktury serwerowej, bazy danych, systemów operacyjnych.
  • Interweniowanie i udzielanie porad w zakresie naprawy, serwisowania sprzętu komputerowego oraz instalacji systemów operacyjnych i aplikacji statystycznych w celu zapewnienia właściwych warunków pracy wszystkim pracownikom urzędu.
  • Przydzielanie uprawnień dostępu do zasobów i sprawowanie nadzoru nad bezpieczeństwem sieci komputerowej.
  • Zgłaszanie wniosków i wdrażanie nowych rozwiązań dotyczących poprawy organizacji pracy w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania infrastruktury informatycznej w urzędzie.
  • Współuczestnictwo w planowaniu i realizacji zakupów urządzeń komputerowych i oprogramowania oraz ich rozmieszczeniu w komórkach organizacyjnych urzędu w celu ich optymalnego rozdysponowania.

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie.
  • Praca administracyjno-biurowa wykonywana w siedzibie urzędu oraz w oddziałach.
  • Krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: praca na stanowisku biurowym, związana z obsługą informatyczną urzędu, przy oświetleniu naturalnym i sztucznym, wyjazdy do oddziałów.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy

n i e z b ę d n e

wykształcenie: średnie informatyczne

doświadczenie zawodowe/staż pracy: 2 lata doświadczenia zawodowego w branży informatycznej

pozostałe wymagania niezbędne:

  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej.
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej.
  • Komunikatywność.
  • Znajomość zasad działania sprzętu elektronicznego oraz systemów operacyjnych.
  • Znajomość języka angielskiego umożliwiająca rozumienie dokumentacji technicznej.

wymagania dodatkowe:  znajomość systemów Windows Server 2008, SQL Server 2008, Windows 7, VMware

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • życiorys i list motywacyjny,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie,
  • o posiadaniu obywatelstwa polskiego,
  • kopie świadectw pracy, zaświadczeń o zatrudnieniu lub innych dokumentów potwierdzających wymagane niezbędne doświadczenie zawodowe (dokumenty w języku polskim).

Inne dokumenty i oświadczenia:

  • kopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność - w przypadku kandydatek/kandydatów, zamierzających skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu,
  • w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatek/kandydatów.

Termin składania dokumentów: 20-08-2015

Miejsce składania dokumentów:

Urząd Statystyczny w Katowicach
Wydział Kadr i Szkolenia
Owocowa 3
40-158 Katowice
z dopiskiem oferta nr 1/2015

Inne informacje:

Po upływie terminu składania dokumentów zostanie upowszechniona lista kandydatów, którzy spełniają wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze. Kandydaci spełniający wymagania formalne zostaną poinformowani o kolejnych etapach naboru. Oferty otrzymane po terminie nie będą rozpatrywane (decyduje data stempla pocztowego). CV oraz list motywacyjny muszą być opatrzone datą i własnoręcznym czytelnym podpisem kandydata.

Po przeprowadzonym naborze niezwłocznie zostanie upowszechniona informacja o wyniku naboru przez umieszczenie jej w miejscu powszechnie dostępnym, Biuletynie Urzędu oraz Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Oferty kandydatów niezakwalifikowanych można będzie odebrać w terminie 1 miesiąca od dnia opublikowania wyników naboru. Po upływie tego czasu zostaną komisyjnie zniszczone. Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto 2.998,14 zł + dodatek z tytułu wysługi lat pracy (tj. od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego).

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 32 77 91 212.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans. Wszystkie oferty będą rozważane z poszanowaniem zasad równego traktowania bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Autor informacji: Bożena Marciniak (Urząd Statystyczny w Katowicach)
Publikujący informację: Alicja Koszela (Departament Informacji GUS)
Wytworzenie informacji: 07.08.2015