specjalista w Wydziale Rejestrów

19.05.2017

Dyrektor poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko

specjalista
w Wydziale Rejestrów

Wymiar etatu: 1
Stanowiska: 1
Miejsce pracy: Poznań

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

Praca administracyjno-biurowa na stanowisku wyposażonym w komputer i monitor ekranowy. Praca wewnątrz pomieszczenia, lekka z przewagą wysiłku umysłowego, siedząca, samodzielna, wymagająca szczególnej koncentracji. Opracowywanie dokumentów, prace analityczno-koncepcyjne i biurowo-kancelaryjne. Użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka do dokumentów). Reprezentowanie Urzędu poza siedzibą, udział           w seminariach, warsztatach i konferencjach, wyjazdy służbowe.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

Stanowisko pracy znajduje się w należącym do Urzędu Statystycznego 5-kondygnacyjnym budynku administracyjnym przy ul. Wojska Polskiego 27/29 w Poznaniu. Budynek stanowi obiekt administracji publicznej. W obrębie wszystkich kondygnacji znajdują się pomieszczenia biurowe, sanitarne, socjalne i pomocnicze. W obiekcie wydzielone są strefy ograniczonego dostępu. Pod względem organizacyjno-technicznym i użytkowym budynek jest w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań:

  • prowadzenie prac związanych z aktualizacją informacji zasilających rejestr TERYT, w tym m.in.: analiza zawartości baz danych, zestawień i raportów, tworzenie przestrzennych baz adresowych przy użyciu oprogramowania GIS,
  • tworzenie oprogramowania wspomagającego pracę wydziału,
  • współdziałanie w udostępnianiu i upowszechnianiu danych wynikowych z rejestru TERYT i REGON poprzez realizację zamówień zleceniodawców zewnętrznych i wewnętrznych,
  • monitorowanie zmian w przepisach dotyczących prowadzonych w wydziale rejestrów,
  • znajomość standardów klasyfikacyjnych GUS.

Wymagania niezbędne:

  • wykształcenie: wyższe
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • wiedza z zakresu obsługi dużych baz danych,
  • umiejętność programowania w języku Visual Studio w środowisku NET oraz języka SQL,
  • znajomość systemów informacji geograficznej GIS,
  • znajomość ustawy o statystyce publicznej, służbie cywilnej oraz o ochronie danych osobowych,
  • rzetelność,
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów,
  • wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe,
  • poszukiwanie informacji,
  • współpraca,
  • komunikacja interpersonalna,
  • komunikacja pisemna,
  • posiadanie obywatelstwa polskiego,
  • korzystanie z pełni praw publicznych,
  • nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyśle przestępstwo skarbowe.

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie: wyższe profilowane (informatyczne ze znajomością narzędzi GIS),
  • umiejętności analitycznego myślenia,
  • orientacja na klienta/interesanta,
  • doświadczenie zawodowe 1 rok w obszarze administracji publicznej lub pracy biurowej.

Dokumenty i oświadczenia niezbędne

  • życiorys/CV i list motywacyjny,
  • kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania niezbędnego w zakresie wykształcenia,
  • oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru,
  • oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe

  • kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie wykształcenia,
  • kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie doświadczenia zawodowego/stażu pracy.

Terminy i miejsce składania dokumentów

  • dokumenty należy złożyć do:  12 czerwca 2017 r.
  • decyduje data: stempla pocztowego/osobistego dostarczenia oferty do urzędu
  • miejsce składania dokumentów:  Urząd Statystyczny w Poznaniu, Sekretariat, ul. Wojska Polskiego 27/29,  60-624 Poznań

koniecznie z dopiskiem - Oferta nr 8/2017

Inne informacje:

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosi co najmniej 6%.

Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto ok. 2456 zł + dodatek stażowy.

Kandydatki/kandydaci proszeni są o odniesienie się w liście motywacyjnym do spełniania wymagań niezbędnych i dodatkowych.

List motywacyjny musi być opatrzony własnoręcznym podpisem a oświadczenia muszą być opatrzone datą i własnoręcznym podpisem.

Prosimy o skorzystanie ze wzorów oświadczeń zamieszczonych na stronie: http://bip.stat.gov.pl/ogloszenia/wolne-stanowiska-pracy/urzad-statystyczny-w-poznaniu/

Kandydatki/kandydaci zakwalifikowani zostaną powiadomieni telefonicznie lub e-mailem  o terminie postępowania rekrutacyjnego.

Oferty kandydatek/kandydatów niezakwalifikowanych zostaną komisyjnie zniszczone po zakończeniu procedury naboru.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 61 27-98-267.

Do składania dokumentów zachęcamy również osoby niepełnosprawne.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

Autor informacji: Zofia Skibicka (Urząd Statystyczny w Poznaniu)
Publikujący informację: Alicja Koszela (Departament Informacji GUS)
Wytworzenie informacji: 19.05.2017