starszy statystyk ds. realizacji badań statystycznych w Wydziale Realizacji Badań

05.05.2015

Dyrektor Urzędu
poszukuje kandydatów na stanowisko

starszy statystyk ds. realizacji badań statystycznych
w Wydziale Realizacji Badań

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Wymiar etatu: 1
Liczba miejsc pracy: 1

Miejsce wykonywania pracy: Lublin, ul. St. Leszczyńskiego 48

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • współpraca z ankieterami i rzeczoznawcami rolnymi oraz jednostkami działającymi w obszarze rolnictwa,
  • uczestnictwo we wstępnej analizie poprawności wyników badań statystycznych oraz weryfikacji danych pozyskanych z badań,
  • współuczestnictwo w analizie danych z wykorzystaniem metod i narzędzi statystycznych oraz  w przygotowaniu danych do opracowań a także współtworzenie opisów analitycznych,
  • przeprowadzanie wywiadów ankietowych w gospodarstwach rolnych w terenie metodami wywiadu bezpośredniego i telefonicznego,
  • uczestnictwo w dystrybucji kwestionariuszy i innych materiałów do respondentów, ankieterów i rzeczoznawców rolnych,
  • współuczestnictwo w udostępnianiu i upowszechnianiu wyników badań.

Warunki pracy:

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i monitora ekranowego,
  • praca samodzielna wymagająca szczególnej koncentracji,
  • stres związany z obsługą sprawozdawców, w tym okresowo w charakterze teleankietera,
  • okresowa praca w systemie zmianowym.
  • stres związany z kontaktami z rzeczoznawcami i ankieterami rolnymi

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • przeciążenie układu mięśniowo-szkieletowego, przeciążenie wzroku,
  • bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku przez osoby niepełnosprawne ruchowo – schody między kondygnacjami, brak wind, toaleta zlokalizowana na parterze dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, przed budynkiem Urzędu znajduje się urządzenie do przemieszczania osób niepełnosprawnych - platforma schodowa.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy:

niezbędne:

wykształcenie: średnie rolnicze, ogrodnicze, zootechniczne,
pozostałe wymagania niezbędne:

  • znajomość organizacji i funkcjonowania służb statystyki publicznej,
  • znajomość przepisów dotyczących służby cywilnej, w tym znajomość zasad służby cywilnej oraz zasad etyki korpusu służby cywilnej,
  • ogólna wiedza z zakresu statystyki. oraz znajomość zasad prowadzenia badań statystycznych i oceny wyników tych badań,
  • znajomość zagadnień z zakresu rolnictwa i  ekonomii,
  • umiejętność obsługi komputera (środowisko Windows, Word, Excel),
  • komunikacja interpersonalna,
  • umiejętność pracy w zespole.

dodatkowe:

  • wykształcenie wyższe rolnicze, ogrodnicze, zootechniczne,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2,
  • znajomość specjalistycznych programów do prowadzenia statystycznych analiz danych (np. SPSS, Statistica),
  • 1 rok doświadczenia zawodowego w rolnictwie lub w otoczeniu rolnictwa.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • życiorys i list motywacyjny,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo
  • lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie
  • o posiadaniu polskiego obywatelstwa,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających staż pracy,
  • kopie świadectw pracy oraz innych dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań niezbędnych i dodatkowych,
  • kopie dokumentów potwierdzających dodatkowe kwalifikacje,
  • kopie dokumentów potwierdzających niepełnosprawność - w przypadku kandydatów, którzy zamierzają skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatów.

Termin składania dokumentów: 15-05-2015 r.

Dokumenty należy składać lub przesyłać na adres:

Urząd Statystyczny w Lublinie
Wydział Kadr i Szkolenia
ul. St. Leszczyńskiego 48
20-068 Lublin

z dopiskiem na liście motywacyjnym „ oferta nr 01/05/2015”

Inne informacje:

  • Dokumenty aplikacyjne powinny zawierać oświadczenia o treści wskazanej w ogłoszeniu, podpisane odręcznie i opatrzone bieżącą datą,
  • Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto do 1850,00 PLN + dodatek za wieloletnią pracę w służbie cywilnej (zgodnie z art. 90 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej Dz. U. Nr 227, poz. 1505 z późn. zm.),
  • W ciągu 2 tygodni od upływu terminu składania ofert na stronie internetowej Urzędu pod adresem www.lublin.stat.gov.pl w zakładce O Urzędzie - Informacje ogólne – Praca zamieszczona będzie lista kandydatów spełniających wymagania formalne i niezbędne określone w ogłoszeniu oraz termin i miejsce kolejnego etapu naboru.
  • Oferty kandydatów złożone po terminie (decyduje data stempla pocztowego) oraz oferty rozpatrzone negatywnie zostaną komisyjnie zniszczone po zakończeniu procedury naboru.
  • Do składania dokumentów aplikacyjnych zapraszamy również osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, które spełniają wymogi określone w ogłoszeniu o naborze.
  • Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Kadr i Szkolenia pod numerem telefonu: 81 533 20 51 wew. 150 lub 119.

Autor informacji: Monika Szymczak (Urząd Statystyczny w Lublinie)
Publikujący informację: Alicja Koszela (Departament Informacji GUS)
Wytworzenie informacji: 05.05.2015