referendarz statystyk ds. realizacji badań statystycznych w Urzędzie Statystycznym w Lublinie Oddział w Zamościu

17.04.2015

Dyrektor Urzędu
poszukuje kandydatów na stanowisko

referendarz statystyk ds. realizacji badań statystycznych
w Urzędzie Statystycznym w Lublinie
Oddział w Zamościu

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%.

Ogłoszenie o naborze w celu zastępstwa nieobecnego członka korpusu służby cywilnej.

Wymiar etatu: 1
Miejsce wykonywania pracy: Zamość, ul. Podgroble 1

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • uczestnictwo w organizacji badań ankietowych w celu zapewnienia prawidłowości danych i terminowości ich przebiegu,
  • wykonywanie kontroli logicznej i merytorycznej sprawozdań i ankiet wpływających do Urzędu w celu wyeliminowania błędów materiałowych,
  • gromadzenie i przetwarzanie danych pierwotnych w celu uzyskania materiału do dalszej analizy,
  • wstępna analiza i kontrola pod względem logicznym i merytorycznym poprawność wyników badań statystycznym w celu uzyskania poprawnych informacji statystycznych,
  • współuczestnictwo w realizacji badania w terenie w celu zapewnienia ciągłości badania,
  • współpraca z Wydziałem Badań Ankietowych w zakresie nadzoru pracy ankieterów, w tym m.in. przygotowywanie harmonogramów pracy ankieterów oraz kontrola pracy ankieterów w celu zapewnienia ciągłości badania,
  • uczestnictwo w dystrybucji kwestionariuszy i innych materiałów statystycznych do jednostek sprawozdawczych i respondentów w celu umożliwienia realizacji badania i zapewnienia jego kompletności.
  • prowadzenie dokumentacji aktowej spraw oraz przygotowywanie jej do przekazania do archiwum zakładowego w celu wypełniania wymogów określonych przepisami.

Warunki pracy:

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i monitora ekranowego,
  • praca samodzielna wymagająca szczególnej koncentracji,
  • wykonywanie zadań pod presją czasu,
  • stres związany z obsługą klientów zewnętrznych,
  • praca w terenie.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • przeciążenie układu mięśniowo-szkieletowego, przeciążenie wzroku,
  • bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku przez osoby niepełnosprawne ruchowo - schody między kondygnacjami, brak wind, toaleta niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy:

niezbędne:
wykształcenie:
średnie,
doświadczenie zawodowe: 2 lata pracy w administracji publicznej,
pozostałe wymagania niezbędne:

  • znajomość metodologii badań statystycznych,
  • znajomość  ustawy o statystyce publicznej,
  • znajomość przepisów dotyczących służby cywilnej, w tym znajomość zasad służby cywilnej oraz w zasad etyki korpusu służby cywilnej,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • odpowiedzialność i rzetelność w realizacji zadań,
  • umiejętność pracy w sytuacjach stresowych,
  • skuteczna komunikacja.

dodatkowe:

  • doświadczenie zawodowe: do 1 roku pracy w realizacji badań statystycznych,
  • pozostałe wymagania dodatkowe:
  • ogólna wiedza z dziedziny ekonomii, rolnictwa lub ochrony środowiska,
  • prawo jazdy kat. B,
  • umiejętności analityczne.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • życiorys i list motywacyjny,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu polskiego obywatelstwa,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających staż pracy,
  • kopie zaświadczeń potwierdzających spełnianie wymagań niezbędnych i dodatkowych,
  • kopie dokumentów potwierdzających dodatkowe kwalifikacje,
  • kopie dokumentów potwierdzających niepełnosprawność - w przypadku kandydatów, którzy zamierzają skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatów.

Termin składania dokumentów: 23-04-2015 r.

Dokumenty należy składać lub przesyłać na adres:

Urząd Statystyczny w Lublinie
Wydział Kadr i Szkolenia
ul. St. Leszczyńskiego 48
20-068 Lublin

z dopiskiem na liście motywacyjnym „ oferta nr 02/04/2015”

Inne informacje:

  • Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto do 2042,49 PLN + dodatek za wieloletnią pracę w służbie cywilnej (zgodnie z art. 90 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej j.t. Dz. U. 2014 poz. 1111 z późn. zm.),
  • W ciągu 2 tygodni od upływu terminu składania ofert na stronie internetowej Urzędu pod adresem www.stat.gov.pl/lublin w zakładce O Urzędzie-Informacje ogólne – Praca zamieszczona będzie lista kandydatów spełniających wymagania formalne i niezbędne określone w ogłoszeniu oraz termin i miejsce kolejnego etapu naboru.
  • Oferty kandydatów złożone po terminie (decyduje data stempla pocztowego) oraz oferty rozpatrzone negatywnie zostaną komisyjnie zniszczone po zakończeniu procedury naboru.
  • Do składania dokumentów aplikacyjnych zapraszamy również osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, które spełniają wymogi określone w ogłoszeniu o naborze.
  • Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Kadr i Szkolenia pod numerem telefonu: 81 533 20 51 wew. 150 lub 119.

Autor informacji: Monika Szymczak (Urząd Statystyczny w Lublinie)
Publikujący informację: Alicja Koszela (Departament Informacji GUS)
Wytworzenie informacji: 17.04.2015