referendarz statystyk ds. analiz i opracowań statystycznych w Lubelskim Ośrodku Badań Regionalnych

20.05.2015

Dyrektor Urzędu
poszukuje kandydatów na stanowisko

referendarz statystyk
ds. analiz i opracowań statystycznych
w Lubelskim Ośrodku Badań Regionalnych

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niższy niż 6%

Wymiar etatu: 1
Miejsce wykonywania pracy: Lublin, ul. St. Leszczyńskiego 48

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • współuczestnictwo w przygotowywaniu analiz i informacji bieżących o sytuacji społeczno-gospodarczej w celu zaspokojenia zapotrzebowania na statystyczne dane o regionie,
  • opracowywanie koncepcji publikacji i innych opracowań dotyczących regionu w celu dostosowania oferty wydawniczej Urzędu do potrzeb informacyjnych lokalnych i regionalnych odbiorców,
  • współpraca przy przygotowaniu oferty działań edukacyjnych z zakresu wiedzy o statystyce i współuczestnictwo w ich realizacji w celu promocji statystyki,
  • udział w realizacji regionalnych badań statystycznych w celu pozyskania wynikowych informacji zgodnie z zapotrzebowaniem,
  • przygotowywanie materiałów i czynny udział w konferencjach prasowych Urzędu oraz obsługa informacyjna przedstawicieli mediów w celu rozpowszechniania danych statystycznych i informowania o działalności Urzędu,
  • rozpowszechnianie informacji o zasobach informacyjnych statystyki publicznej w celu promocji statystyki.

Warunki pracy:

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i monitora ekranowego,
  • praca samodzielna wymagająca szczególnej koncentracji,
  • wykonywanie zadań pod presją czasu,
  • stres związany z wystąpieniami publicznymi

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • przeciążenie układu mięśniowo-szkieletowego, przeciążenie wzroku,
  • bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku przez osoby niepełnosprawne ruchowo – schody między kondygnacjami, brak wind, toaleta zlokalizowana na parterze dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, przed budynkiem Urzędu znajduje się urządzenie do przemieszczania osób niepełnosprawnych-platforma schodowa.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy:

niezbędne:

wykształcenie: średnie,

doświadczenie zawodowe: 1 rok w zakresie zaawansowanych metod analizy statystycznej, wystąpień publicznych, obsługi pakietu Office (tworzenie tabel, wykresów, prezentacji multimedialnych),

pozostałe wymagania niezbędne:

  • znajomość organizacji i funkcjonowania służb statystyki publicznej,
  • znajomość przepisów dotyczących służby cywilnej, w tym znajomość zasad służby cywilnej oraz zasad etyki korpusu służby cywilnej,
  • wiedza z zakresu rozwoju regionalnego, wiedza ogólna na temat aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej województwa,
  • znajomość zagadnień z zakresu statystyki opisowej i analizy korelacji,
  • łatwość nawiązywania kontaktu,
  • komunikacja interpersonalna,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność tworzenia prezentacji multimedialnych, umiejętność redagowania tekstów.

dodatkowe:

  • wykształcenie: wyższe ekonomiczne, socjologiczne, geograficzne lub pokrewne,
  • przeszkolenie: z zakresu technik wystąpień publicznych, zaawansowanych metod analizy statystycznej,

pozostałe wymagania dodatkowe:

  • znajomość jednego z języków: angielskiego, rosyjskiego lub ukraińskiego na poziomie B1,
  • znajomość specjalistycznych programów statystycznych (STATISTICA, SPSS, R), pakietu CorelDraw, Adobe Design, ArcGis.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • życiorys i list motywacyjny,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo
  • lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie
  • o posiadaniu polskiego obywatelstwa,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających staż pracy,
  • kopie świadectw pracy oraz innych dokumentów potwierdzających spełnianie wymagań niezbędnych i dodatkowych,
  • kopie dokumentów potwierdzających dodatkowe kwalifikacje,
  • kopie dokumentów potwierdzających niepełnosprawność - w przypadku kandydatów, którzy zamierzają skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatów.

Termin składania dokumentów: 30-05-2015 r.

Dokumenty należy składać lub przesyłać na adres:

Urząd Statystyczny w Lublinie
Wydział Kadr i Szkolenia
ul. St. Leszczyńskiego 48
20-068 Lublin

z dopiskiem na liście motywacyjnym „ oferta nr 02/05/2015”

Inne informacje:

Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto do 1850,00 PLN + dodatek za wieloletnią pracę w służbie cywilnej (zgodnie z art. 90 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej j.t. Dz. U. 2014 poz. 1111 z późn. zm.),

W ciągu 2 tygodni od upływu terminu składania ofert na stronie internetowej Urzędu pod adresem www.lublin.stat.gov.pl w zakładce O Urzędzie-Informacje ogólne – Praca zamieszczona będzie lista kandydatów spełniających wymagania formalne i niezbędne określone w ogłoszeniu oraz termin i miejsce kolejnego etapu naboru. Pod ww. adresem internetowym umieszczono pomocniczy formularz oświadczenia.

Oferty kandydatów złożone po terminie (decyduje data stempla pocztowego) oraz oferty rozpatrzone negatywnie zostaną komisyjnie zniszczone po zakończeniu procedury naboru.
Do składania dokumentów aplikacyjnych zapraszamy również osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, które spełniają wymogi określone w ogłoszeniu o naborze.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Kadr i Szkolenia pod numerem telefonu: 81 533 20 51 wew. 150 lub 119.

Autor informacji: Monika Szymczak (Urząd Statystyczny w Lublinie)
Publikujący informację: Alicja Koszela (Departament Informacji GUS)
Wytworzenie informacji: 20.05.2015