kierownik wydziału ds. zarządzania, doradztwa, konsultacji w Wydziale Kadr i Szkolenia

10.01.2015

Dyrektor Urzędu
poszukuje kandydatów na stanowisko

kierownik wydziału ds. zarządzania, doradztwa, konsultacji
w Wydziale Kadr i Szkolenia

W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, jest niżsry niż 6%

Wymiar etatu: 1
Miejsce wykonywania pracy:
Lublin, ul. St. Leszczyńskiego 48

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • kierowanie pracami wydziału w celu zapewnienia prawidłowej i terminowej realizacji zadań.
  • Nadzorowanie wykonywanych zadań związanych z nawiązaniem, trwaniem i ustaniem stosunku pracy w celu zapewnienia prawidłowego i zgodnego z przepisami prowadzenia spraw pracowniczych,
  • Doradzanie pracownikom wydziału w zakresie problemów merytorycznych związanych z realizacją zadań w celu prawidłowego wykonania obowiązków.
  • Nadzorowanie wykonywanych zadań związanych z działalnością socjalną w celu zapewnienia prawidłowej realizacji obowiązków wynikających z ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych.
  • Przygotowanie projektu programu zarządzania zasobami Ludzkimi w urzędzie z uwzględnieniem profili kompetencyjnych, realizacja zatwierdzonego Programu, analiza i przygotowanie projektu zmian w tym Programie w celu prawidłowego prowadzenia polityki kadrowej.
  • Opracowanie i aktualizacja opisów stanowisk, zakresów obowiązków oraz indywidualnych programów rozwoju zawodowego pracowników wydziału w celu wykonania obowiązku wynikającego z ustawy o służbie cywilnej.
  • Dokonywanie okresowych ocen pracowników wydziału w celu sporządzenia wniosków do indywidualnego programu rozwoju zawodowego oraz podejmowania decyzji personalnych.

Warunki pracy:
Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i monitora ekranowego
  • praca samodzielna wymagająca szczególnej koncentracji,
  • stres związany z obsługą klientów zewnętrznych,

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • przeciążenie układu mięśniowo-szkieletowego, przeciążenie wzroku,
  • bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku przez osoby niepełnosprawne ruchowo - schody między kondygnacjami, brak wind, toaleta zlokalizowana na parterze dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • przed budynkiem urzędu znajduje się urządzenie do przemieszczania osób niepełnosprawnych platforma schodowa.

Wymagania związane ze stanowiskiem pracy:

niezbędne:

  • wykształcenie: wyższe,
  • doświadczenie zawodowe: 5latpracy w komórkach kadrowych
  • pozostałe wymagania niezbędne:

- znajomość powszechnie obowiązującego ustawodawstwa pracy,

- znajomość ustaw: o służbie cywilnej, pracownikach urzędów państwowych, systemie ubezpieczeń społecznych, emeryturach i rentach z FUS, o ochronie danych osobowych, o Zakładowym Funduszu Świadczeń Socjalnych.

- umiejętność obsługi komputerowego programu kadrowego,

- rzetelność i terminowość,

- orientacja a na cele, organizacja pracy własnej,

- doskonalenie zawodowe, inicjowanie współpracy, uczenie innych,

- kierowanie - motywowanie informacja zwrotna, kierowanie - delegowanie i kontrola,

- podejmowanie decyzji i odpowiedzialność,

- komunikacja  interpersonalna,  rozwiązywanie problemów,

- radzenie sobie w trudnych sytuacjach interpersonalnych

dodatkowe:

- wykształcenie wyższe: prawnicze, socjologiczne, psychologiczne,

- przeszkolenie z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi

- doświadczenie zawodowe; 2 lata pracy na samodzielnym stanowisku kadrowym w administracji.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • życiorys i list motywacyjny,
  • oświadczenie kandydata o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji,
  • oświadczenie kandydata o korzystaniu z pełni praw publicznych,
  • oświadczenie kandydata o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa lub oświadczenie o posiadaniu polskiego obywatelstwa,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających staż pracy,
  • kopie świadectw pracy oraz innych zaświadczeń potwierdzających spełnianie wymagań niezbędnych i dodatkowych,
  • kopie dokumentów potwierdzających dodatkowe kwalifikacje,
  • kopie dokumentów potwierdzających niepełnosprawność - w przypadku kandydatów, którzy zamierzają skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu w przypadku, gdy znajdą się w gronie najlepszych kandydatów.

Termin składania dokumentów: 21.01.2015 r,

Dokumenty należy składać lub przesyłać na adres:

Urząd Statystyczny w Lublinie
Wydział  Kadr i Szkolenia
ul. St. Leszczyńskiego 48
20-068 Lublin

z dopiskiem na liście motywacyjnym ,, oferta nr 01/01/2015"

Inne informacje:

  • Dokumenty aplikacyjne powinny zawierać oświadczenia o treści wskazanej w ogłoszeniu, podpisane odręcznie i opatrzone bieżącą datą,
  • Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto do 38ó0,00 PLN + dodatek za wieloletnią  pracę w służbie cywilnej (zgodnie z art. 90 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej, tj, Dz. U, z 2014 r, poz. 1 1 1 1),
  • W ciąga 2 tygodni od upływu terminu składania ofert na stronie internetowej urzędu pod adresem www.stat.qov.pl/lublin w zakładce O Urzędzie - Informacje ogólne - Praca zamieszczona będzie lista kandydatów spełniających wymagania formalne i niezbędne określone w ogłoszeniu oraz termin i miejsce kolejnego etapu naboru.
  • Oferty kandydatów złożone po terminie (decyduje data stempla pocztowego) oraz oferty rozpatrzone negatywnie zostaną komisyjnie zniszczone po zakończeniu procedury naboru. Do składania dokumentów aplikacyjnych zapraszamy również osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, które spełniają wymogi określone w ogłoszeniu o naborze.
  • Dodatkowe informacje można uzyskać w wydziale kadr i szkolenia pod numerem telefonu: 81 533 20 51 wew. 150 lub 119.

Autor informacji: Monika Szymczak (Urząd Statystyczny w Lublinie)
Publikujący informację: Mirosław Dziewit (Departament Informacji GUS)