ekspert (archiwista zakładowy) w Wydziale Organizacji i Rejestrów

05.09.2017

Dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie
poszukuje kandydatów/kandydatek na stanowisko

Miejsce wykonywania pracy: Lublin

Adres urzędu: Urząd Statystyczny w Lublinie, ul. Stanisława Leszczyńskiego 48, 20-068 Lublin

Wymiar etatu: 1
Liczba miejsc pracy: 1

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy

  • współpraca z archiwum państwowym, w tym w zakresie przygotowywania dokumentacji archiwalnej do przekazania,
  • prowadzenie archiwum zakładowego zgodnie z zasadami instrukcji kancelaryjnej, instrukcji archiwalnej, jednolitego rzeczowego wykazu akt (w tym porządkowanie zasobu archiwalnego, przyjmowanie dokumentów do archiwum, wypożyczanie dokumentów z archiwum, sporządzanie sprawozdań z działalności archiwum),
  • współpraca z komórkami organizacyjnymi Urzędu w zakresie prawidłowego tworzenia teczek spraw i ich przygotowania do przekazania do archiwum zakładowego,
  • brakowanie dokumentacji,
  • obsługa dokumentacji w Systemie Elektronicznego Obiegu Dokumentów (SEOD).

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i monitora ekranowego powyżej 4 godzin dziennie,
  • wysiłek fizyczny – noszenie dokumentacji archiwalnej,
  • oświetlenie naturalne i sztuczne,
  • bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku przez osoby niepełnosprawne ruchowo – schody między kondygnacjami, brak wind, toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo zlokalizowana na parterze, przed budynkiem Urzędu znajduje się platforma schodowa.

Wymagania niezbędne

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe: co najmniej 3 lata ogólnego doświadczenia ogólnego
  • umiejętność obsługi komputera (środowisko Windows, Word),
  • znajomość ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach oraz rozporządzeń wykonawczych,
  • rzetelność,
  • dobra organizacja pracy.

Wymagania dodatkowe

  • wykształcenie wyższe z zakresu archiwistyki lub wyższe historyczne o specjalności archiwalnej, lub kurs kancelaryjno-archiwalny minimum I stopnia
  • doświadczenie zawodowe: co najmniej 1 rok w obszarze zagadnień archiwalnych, w tym samodzielne przygotowywanie dokumentacji archiwalnej do przekazania do archiwum państwowego.

Dokumenty i oświadczenia niezbędne

  • życiorys/CV i list motywacyjny,
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
  • kopie dokumentów potwierdzających staż pracy,
  • oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru,

Dokumenty i oświadczenia dodatkowe

  • kopie dokumentów potwierdzających spełnienie wymagania dodatkowego w zakresie ukończenia kursu kancelaryjno-archiwalnego,

Termin składania dokumentów: 15 września 2017 r.

Decyduje data stempla pocztowego.

Dokumenty należy składać lub przesyłać na adres:

Urząd Statystyczny Lublinie
Wydział Kadr i Szkolenia
20-068 Lublin
ul. Stanisława Leszczyńskiego 48

Z dopiskiem na liście motywacyjnym – „ oferta nr WOR/E//09/2017”

Inne informacje:

Oferujemy zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas określony na zastępstwo w pełnym wymiarze etatu.

Proponowane wynagrodzenie zasadnicze brutto od 2.400,00 PLN + premia regulaminowa + dodatek za wieloletnią pracę.

Do składania dokumentów aplikacyjnych zapraszamy również osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności, które spełniają wymogi określone w ogłoszeniu o naborze.

Nasz urząd jest pracodawcą równych szans i wszystkie aplikacje są rozważane z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientacje seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.

ŻYCIORYS/CV, LIST MOTYWACYJNY ORAZ OŚWIADCZENIE ZŁOŻONE PRZEZ KANDYDATKI/KANDYDATÓW MUSZĄ BYĆ OPATRZONE WŁASNORĘCZNYM PODPISEM KANDYDATKI/KANDYDATA, A OŚWIADCZENIE DODATKOWO DATĄ JEGO SPORZĄDZENIA.

Dodatkowe informacje można uzyskać u kierownika Wydziału Organizacji i Rejestrów Urzędu Statystycznego w Lublinie pod numerem telefonu: 81 533 2051 w.151, 81 4652051

Autor informacji: Monika Szymczak (Urząd Statystyczny w Lublinie)
Publikujący informację: Alicja Koszela (Departament Informacji GUS)
Wytworzenie informacji: 05.09.2017